6.7.2013 jsme měli jednu z největších akcí ZAHÁJENÍ PRÁZDNIN - na téma: Z POHÁDKY DO POHÁDKY


Kráska s rytířem chodily po Bystřici pod Hostýnem i po Holešově a osobně zvali děti na tento jedinečný den. Lord Farquad vyhnal pohádkové bytosti ze svých domovů a ty se nám usadily za penzionem. Oni si z toho ale nic nedělaly a dětem, které přišly nachystaly spoustu zábavy, ukrátili si čas než se zpátky vrátí domů a dětem připravily skvělé odpoledne.

Děti, které za námi přišly, dostaly na celnici dětský pohádkový pas a mohly vyrazit za pohádkami. Čekal je vodník s čertem z pohádky Princezna ze mlejna, Kocour v botách, ježibaba z pohádky Perníková chaloupka, maminka z pohádky O 7 krkavcích, pohádkový dědeček řekl dětem, kudy se mají vydat na cestu, potkaly Shreka a Nastěnku.


Čekala je i kráska a zvíře, Večernice se Slunečníkem, Měsíčníkem, Větrníkem i Mrakomorem z pohádky Princ a Večernice, s vílou Amálkou si děti zatancovaly na paloučku, potkaly Asterixe a Obelixe jak útočí na Římany a pomohli jim, pomohli také Bořkovi staviteli při práci, ale pozor najednou se z lesa přiřítili loupeživí rytíři. To už se ale děti blížily k nám, k penzionu. Tady ještě pomohli Flinstounům postavit ohniště, zachránit Budulínka z liščí nory a musely zachránit i medvídka PŮ, který si na pouti koupil hodně balónků a ty ho odnášely daleko za město. Děti musely vzduchovkou balónky sestřelit a medvídka zachránit, ještě si zadováděly s PIPI dlouhou punčochou a byly v cíli.Večer jsem si opékaly špekáčky a tak jsme úspěšný den zakončili. Byl krásný slunečný den a přijelo za námi veliká spousta dětí, bylo to prostě fajn.

Chtěla bych tímto poděkovat dětem z tábora TULÁCI, všem kamarádům kteří nám s touto akcí pomohli, bez nich by se tento úžasný den nedal zrealizovat. Chtěla bych moc poděkovat sponzorům, kteří byli ochotni přispět na dětskou akci jakoukoli drobností:
Hroncová Ivana – barvy na kulisy,
Mirka Oravcová zelenina ul. Vaňkova 14 Přerov – drobné dárky do tomboly,
sekáč a armyshop Mozartova Prostějov-materiály na kostými,
MUDr. Michaela Prokopová, dary do tomboly,
Irena Sobalová , šití kostýmů, malba kulis, terčů,
Pila Valcha Brusné – materiál na auto pro Flinstounovi a manželovi který toto auto skvěle vyrobil.
A také veliký dík PARTNERŮM PROJEKTU, kteří dětem přispěli sladkostmi a také špekáčky na závěr dne.


Foto: http://bilykun.rajce.idnes.cz/zahajeni_prazdnin_Z_POHADKY_DO_POHADKY_2013_U_bileho_kone_Rusava_2013/© bilykun.cz 2023