Geocaching RUSAVA a okolí

Geocaching, aneb novodobí hledači pokladů

Tenhle podivný název spoustě lidí vůbec nic neříká. Skrývá se za ním ale velmi zábavná činnost spojující pohyb v přírodě, návštěvy zajímavých míst a trochu dobrodružství a napětí (návrat do dětských let kdy jsme hledali poklady).

Každý by přeci chtěl alespoň jednou v životě najít poklad !

S Geocachigem tuhle možnost máte. Geocaching je hra na pomezí sportu a turistiky, která spočívá v použití navigačního systému GPS při hledání skryté schránky nazývané cache (v češtině psáno i keš), o níž jsou známy jen její zeměpisné souřadnice. Stačí Vám GPS naviagce (vhodná pro pěší turistiku je lepší ale dá se hledat i s autonavigací). Celá hra spočívá v hledání ukrytého pokladu pomocí GPS souřadnic. Poklad bývá navíc na zajímavém místě - příroda, historie, výhled do krajiny. Vybrat si můžete i obtížnost terénu a obtížnost hledání (tj. jak dobře je poklad schován). Ale ani ty nejsnáze ukryté poklady nemáte šanci najít "jen tak".

Hledání pokladu bude bavit celou rodinu.

Před tím, než začnete hledat, si musíte zjistit souřadnice pokladu (cache). Nejsnáz to uděláte přes český web hledačů pokladů na www.geocaching.cz kde si můžete přečíst základní pravidla hledání a pak se zaregistrovat na mezinárodním webu www.geocaching.com (hledat pak můžete i na dovolené v zahraničí po celém světě).

Co v pokladu najdete ? Nečekejte žádné cennosti, zlato apod. V pokladu bývají drobnosti od mincí, přes plastové hračky, figurky atd. Jednu z věcí si můžete na památku vzít, ale místo ní byste do pokladu měli něco vrátit. V pokladu je také záznamník, do kterého musíte svůj nález zapsat.

Pokud máte navigaci - určitě vyzkoušejte. Vy i Vaše děti budou z hledání nadšené .
V okolí Hostýnských vrchů je přes 30 ukrytých pokladů ! mapu najdete zde
Jak se to dělá se můžete podívat na tomhle videu.


© bilykun.cz 2019